FAQ

NAJLEPSZY GENERATOR WODY WODOROWEJ NA ŚWIECIE

Czym jest woda wodorowa?

Woda wodorowa to zwykła woda (H2O) zawierająca gaz wodorowy (H2).

Dlaczego warto pić wodę wodorową?

Obecnie ludzie spożywają wiele antyoksydantów, takich jak witamina C, E, czy też polifenole, żeby zwalczać silne właściwości utleniające wolnych rodników. Wodór jest znany jako najbardziej skuteczny antyoksydant, ponieważ wybiórczo usuwa szkodliwe wolne rodniki z organizmu. Po wchłonięciu przez organizm wodoru, wodór łączy się z wolnymi rodnikami i zamienia się w wodę, która jest wydalana z organizmu.

Czy woda tak czy inaczej nie zawiera wodoru, skoro to H2O?

Cząsteczka wody zawiera dwa atomy wodoru, połączone chemicznie z atomem tlenu. Inaczej niż w przypadku cząsteczki gazu wodorowego (H2), składającej się jedynie z atomów tlenu połączonych ze sobą.

Przykład: potrzebujemy tlenu (O2), żeby żyć, więc dlaczego nie wystarczy nam tlen zawarty w wodzie, H2O? Otóż dlatego, że ten tlen jest chemicznie związany w cząsteczce wody. Potrzebujemy tlenu w formie gazu (O2), który nie jest połączony z innymi atomami ani cząsteczkami. Analogicznie, jeżeli chcemy czerpać korzyści z właściwości terapeutycznych rozpuszczonego wodoru (H2), musi to być wodór z niczym nie połączony.

Czy gaz wodorowy jest materiałem wybuchowym?

Tak, jest BARDZO wybuchowy. To cząsteczka o największej gęstości energetycznej jeżeli chodzi o masę. Ale kiedy zostaje rozpuszczony w wodzie, jego właściwości wybuchowe znikają, podobnie jak w przypadku prochu strzelniczego, który rozpuszczony w wodzie przestaje być wybuchowy.

Dlaczego zaleca się picie wody bogatej w wodór?

Ponieważ woda wodorowa to potężny antyoksydant, który pomaga neutralizować wolne rodniki oraz redukuje stres oksydacyjny, który jest przyczyną większości chorób i przedwczesnego starzenia. Dodatkowo, wodór, który jest najmniejszym pierwiastkiem na świecie, przenika do części ciała, do których inne antyoksydanty nie potrafią dotrzeć, takich jak neurony czy jądra komórek.

Czy woda wodorowa smakuje inaczej niż zwykła woda?

 Przy spożywaniu można zauważyć, że ma nieco bardziej zatomizowany, lżejszy smak, także da się wyczuć subtelną różnicę.

Czy mogę pić wodę wodorową zamiast jedzenia pożywienia zawierającego antyoksydanty?

Nie. Nawet jeżeli pijemy wodę wodorową, witaminy oraz minerały o właściwościach antyutleniających zawarte w pożywieniu są nam potrzebne, ponieważ posiadają inne ważne właściwości poza tymi antyoksydacyjnymi.

Jakie są korzyści picia wody bogatej w wodór?

W zależności od tego, gdzie się mieszka, pracuje i jaki prowadzi styl życia, woda bogata w wodór może wpłynąć korzystnie na zdrowie i samopoczucie na wiele różnych sposobów.

Setki przeprowadzonych badań wykazało, że wodór cząsteczkowy wpływa korzystnie na wydajność fizyczną i zdolności regeneracji, poziom energii, pomaga przy zaburzeniach rytmu dobowego wynikającego z różnicy czasu, kacu, działa przeciw starzeniu oraz wspomaga leczenie alergii, podrażnień skóry, zapaleń oraz wielu  chorób przewlekłych, takich jak rak, cukrzyca, choroby krążenia, choroby układu nerwowego, płuc.

Czy woda wodorowa zawiera jakieś kalorie?

Nie. Woda wodorowa zawiera 0 kalorii.

Czy woda wodorowa może pomóc w schudnięciu?

Organizm nie zamienia tłuszczu na energię, kiedy poziomy oksydacji w organizmie są wysokie, jako że spalanie tłuszczu powoduje jeszcze większą oksydację. Właściwości antyoksydacyjne wodoru pomagają obniżyć poziom oksydacji, a co za tym idzie pozwalają procesom metabolicznym przekształcić tłuszcz w energię.

Czy można przedawkować wodę wodorową?

Nie. Niezależnie od tego, jak długo wytwarzamy wodór w wodzie, nie można jej przeładować wodorem. Kiedy staje się nasycona, nadmiar wodoru wyparowuje.

Czy woda wywołuje jakieś skutki, kiedy stosuje się ją na ciało, skórę czy skórę głowy?

Tak. Eliminuje wolne rodniki ze skóry. Wodę wodorową można nałożyć wacikiem lub bezpośrednio na skórę i poddać się jej działaniu przez kilka minut.

Czy dzieci, kobiety w ciąży i osoby starsze mogą spożywać wodę wodorową?

Tak. Jedynym działaniem wywołanym przez wodę wodorową jest utrzymanie odpowiedniego dla zdrowia poziomu oksydacji. Nie występują żadne skutki uboczne.

Ile wody wodorowej powinno się pić?

Zalecana dzienna dawka to pomiędzy litrem, a trzema litrami. Zalecamy picie tylko wody wodorowej, aczkolwiek już jedna szklanka dziennie wystarczy, żeby odczuć korzystny wpływ wody wodorowej na poziom oksydacji w organizmie.

Czy urządzenie można stosować z butelką o pojemności 1,5L?

Tak, pod warunkiem, że nakrętka ma odpowiedni rozmiar. I ponieważ H2CAP zostało zaprojektowane do korzystania z butelkami 500mL, dH (ppb) może być nieco niższe.

Czy H2CAP można stosować do gorącej wody?

 Woda o wysokiej temperaturze może poważnie uszkodzić płytki elektrody oraz membranę. Zalecana temperatura wody to 10 ~ 50℃.

Czy H2CAP jest wodoodporne?

Zewnętrzne części urządzenia nie są wodoodporne. Trzeba uważać zwłaszcza na  port USB, który musi być całkowicie suchy.

Czy użycie H2CAP więcej niż raz pod rząd wytworzy wyższe ppb?

Tak, jeżeli chcesz uzyskać większe stężeniu wodoru użyj H2CAP kilka razy. Pamiętaj że jeden raz w zupełności wystarczy.

Czasami spodem wycieka woda. Dlaczego?

Zdarza się, że spod dolnej pokrywki wydostaje się woda wypierana przez nadmierne ciśnienie. Nie jest to defekt urządzenia.

Czy tryb czyszczenia jest konieczny?

Wapń, magnez i inne minerały wytworzone podczas procesu elektrolizy (produkcji wodoru) mogą zmniejszyć wydajność H2CAP. Tak więc, żeby wytwarzać wodę wodorową o wysokim ppb, czyszczenie jest konieczne.

Czy uruchomienie funkcji czyszczenia wielokrotnie jest przydatne?

Tak, ponieważ pozwala utrzymać urządzenie w lepszym stanie. Ale trzeba pamiętać, żeby nie spożywać wody użytej do czyszczenia.

Pęcherzyki nie chcą się poprawnie wytwarzać nawet po uruchomieniu trybu czyszczenia. Co mam robić?

iedy H2CAP nie jest używany przez dłuższy czas, membrana oraz elektrody wysuszają się. To obniża wydajność urządzenia. W takim wypadku należy odwrócić H2CAP do góry nogami z wodą, w której rozpuszczono odkamieniacz, a następnie uruchomić tryb czyszczenia.